AdventOverzicht kerstactiviteiten

In de aanloop naar Kerst hebben wij een aantal activiteiten staan die u wellicht niet wilt missen.

Zet ze dus snel in uw agenda!

 

Adventsmarkt

zaterdag 1 december | 15.30 - 17.30 u | Pandhof bij de Dom

In de gangen van de Pandhof is iedereen welkom bij de sfeervolle Adventsmarkt. Alexandra Querbach staat er namens onze gemeente met een tafel. Kom even bij haar langs! Door de deelname van vele Utrechtse kerken is het een mooie, oecumenische gebeurtenis. Het is een markt met kerst- en adventsartikelen, hapjes en Glühwein, kerstcadeautjes met inhoud, adventskransen en informatie over de kerstactiviteiten in de Utrechtse kerken. Met deze markt luiden we het begin van de Adventstijd in, de tijd van verwachting en voorbereiding op het komende Kerstfeest. Vanaf 16.50 u worden de lichtjes in de Kerstboom ontstoken en om 17.00 uur luiden de klokken van de Domtoren de Advent feestelijk in. Een kinderkoor zingt advents- en kerstliederen.

Plaats: Pandhof van de Domkerk Datum: zaterdag 1 december 2018 Tijd: 15.30 tot 17.30 uur

Ontsteken kerstboomlichtjes ca 16:50 u inloop 12.00u (kerk bezichtigen), lunch 12.30u, einde programma uiterlijk 14.30u.

Cantatedienst

‘Nun komm, der Heiden Heiland’, J.S. Bach

zondag 2 december | 10.30 u | Lutherse Kerk Utrecht

Op de eerste zondag van de Advent zal in de ochtenddienst de cantate ‘Nun komm, der Heiden Heiland’ (BWV 61) van Johann Sebastian Bach worden uitgevoerd. Deze cantate begint met een feestelijke ouverture in Franse stijl, waarin de melodie van Luthers adventslied ‘Nun komm, der Heiden Heiland’ verweven is. De eerste regel klinkt achtereenvolgens in de sopraan, alt, tenor en bas, van hoog naar laag, om Christus’ komst vanuit de hemel naar de aarde te symboliseren. Een openings-stuk klonk in Bachs tijd onder meer bij het binnenschrijden van een vorst. Bach wilde als het ware zeggen: Christus is de koning die de wereld binnenschrijdt. Ook markeert de ouverture het begin van een nieuw kerkelijk jaar.

In de tenoraria wordt Christus gevraagd om de kerk bij te staan in het komende (kerkelijk) nieuwjaar: ‘Segne Kanzel und Altar’. Het recitatief voor bas dat daarop volgt, begint met de tekst: ‘Siehe, siehe! Ich stehe vor der Tür und klopfe an’.

Christus nodigt de gelovigen uit om met hem het Avondmaal te vieren. Het klopmotief komt tot uitdrukking in de pizzicato gespeelde akkoorden van de strijkinstrumenten. In de aria voor sopraan geeft de gelovige antwoord op de roepstem van Christus: ‘Öffne dich, mein ganzes Herze, Jesus kommt und ziehet ein.’ Christus treedt dus niet alleen de wereld binnen; belangrijker nog is dat hij een woning vindt in de harten van mensen.

Adventsgottesdienst

En na de dienst nog meer liederen zingen met elkaar bij Glühwein en ‘Lebkuchen’

zaterdag 15 december | 19.00 uur | Lutherse Kerk Utrecht

Advent is een bijzondere tijd in Duitsland. Met veel gebruiken en muziek wordt toegeleefd naar Kerst. Op de avond vóór 3e Advent vieren we een dienst geheel in het Duits. Met feestelijke muziek, Duitse Advents- en Kerstliederen. Na de dienst is iedereen uitgenodigd tot een gezellige bijeenkomst met zingen, Lebkuchen en Glühwein in het wijklokaal.

Iedereen met liefde voor het Duits van binnen en buiten de gemeente is uitgenodigd.

Plaats: Lutherse Kerk Utrecht Datum: Zaterdag 15 december Tijd: 19:00 – 20.00 u

Info: Ds. Chr. Karrer

Kerst met ouderencontactgroep

donderdag 20 december | 16.00 -19.15 u | Lutherse Kerk Utrecht

Kerstviering op donderdag 20 december, 16 tot 19.15 uur.

U bent van harte welkom in de sfeervol verlichte kerk, aan de lange, feestelijk versierde tafel. We luisteren naar het Evangelie, naar verhalen en gedichten. Zingen de vertrouwde liederen en smullen van de kerstlekkernijen. Wilt u erop letten dat u de taxi niet te vroeg bestelt? Het is geen probleem om na afloop bij een kop koffie nog even op de taxi te wachten. U hebt warm gegeten voordat u naar huis gaat.

Bijeenkomst op donderdag 24 januari, 14 tot 16 uur.

Getrouw aan onze traditie wordt in januari gesjoeld. De wisselzwaan wacht al op een nieuwe winnaar. Voor dat we ons in de wedstrijd storten, zal er een rustig begin zijn en nadat de winnaars bekend zijn, wacht een maaltijd met stevige soep op u.

We verheugen ons op uw komst!

Kerst Concert

‘A Ceremony of Carols’, Benjamin Britten Cantores Lutherse Gemeente en instrumentalisten o.l.v. Sebastiaan ’t Hart

zaterdag 22 december | 16.00 u | Lutherse Kerk Utrecht

Het traditionele kerstconcert van de Evangelisch Lutherse Gemeente Utrecht, dat dit jaar voor de dertiende keer georganiseerd wordt- heeft deze keer een bijzondere primeur: het wordt gezongen door (voor)zangers uit onze gemeente, aangevuld met enkele gastzangers. Op het programma staat onder meer de beroemde Ceremony of Carols (Op. 28) voor vrouwen- of kinderkoor en harp van Benjamin Britten. Britten schreef dit werk tijdens een lange bootreis van de Verenigde Staten naar Engeland. De eerste uitvoering vond plaats in 1942 en de rest is geschiedenis: het werk is niet meer weg te denken uit het kerstrepertoire. De zangers worden begeleid door harpist Nick Scholten.

Allen van harte welkom!

Toegang is gratis; collecte bij de uitgang. Na afloop is er een feestelijke kerstborrel.

Kerstbeesten

kerstnachtdienst voor kinderen

maandag 24 december | 16.00 u | Doopsgezinde Kerk Utrecht

Als je denkt aan de dieren in de kerststal, denk je vast aan de os en de ezel. Misschien ook nog wel aan de schapen die met de herders mee kwamen, of de kamelen waar de drie koningen op reden. Er zijn vast nog wel meer dieren in de stal aanwezig geweest. Wat dacht je van muisjes, vogeltjes en spinnen? Of een boerderijkat, een geitje of kip misschien?

Op kerstavond in de doopsgezinde gemeente van Utrecht vertellen de dieren die aanwezig waren in de kerststal hun verhaal. Je bent van harte uitgenodigd om naar de dieren te komen luisteren!

Wat: familiekerstavondviering voor alle leeftijden met minimusical kerstbeesten

Waar: doopsgezinde kerk, oudegracht 270 Utrecht Wanneer: maandag 24 december 18.00-19.00u

Wat nog meer: om 17.00u is er een eenvoudige kerstbroodmaaltijd. Wil je mee eten, meld je dan aan bij Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.

“Ik ben een ezel die wat staat te dromen, een lastdier, zoals alle ezels zijn.

Aan zware vrachten kan ik niet ontkomen, ik draag ze in de felle zonneschijn.

Ik wordt gedreven over smalle paden, een zweepslag zegt mij links of rechts te gaan.

Mijn kleine lijf is altijd overladen en in mijn huid staan striemen van het slaan."

Kerstnachtdiensten

met mooie muziek na de dienst Glühwein en kerststol: maandag 24 december | 22.00 uur | Lutherse Kerk Utrecht

met mooie muziek en het koor van Désirée WIjma: maandag 24 december | 22.00 u | Lutherkapel Zeist

In de zomer is het Singing voor 60 + ontstaan en heeft inmiddels 22 leden. De repetities worden trouw begeleid door onze vaste pianiste Anja van den Bedem. De repetities zijn vrijdagochtenden van 10:30 – 12:00 uur in de gemeentezaal. Tijdens de afgelopen maanden hebben zij gerepeteerd voor het eerste optreden tijdens de kerstnachtdienst.

- Désirée Wijma

Kerstavond heeft een bijzondere sfeer… Het feest gaat beginnen, maar je wacht er nog op dàt het begint. Het kind wordt aangekondigd, maar het ís nog niet geboren… en toch: het geschiedt. Het wonder is geschied, en daarom kan het koor zingen: ‘O kindeke klein, o kindeke teer…!’Maar tegelijk verwachten wij Hem die is en was en komen zal.

Het licht in de duisternis, in onze duisternis, wordt aangestoken door de Heer van de hemelse machten! In Genesis lezen wij dat de dag begint met de avond. Het licht wordt geboren uit het duister. Bij de Eeuwige lopen tijd en eeuwigheid dooreen, daarom beginnen we de dienst met het koor dat een aantal kerstliederen zingt.

Want ja, ook toen het scheen dat het afgelopen was met de gemeente, kwam er een nieuw begin, een andere weg. Waar het laatste woord gesproken leek te zijn, wordt er opnieuw gezongen: een nieuw koortje leert zingen, en leert ons weer zingen: Glorie aan God in de Hoge, en vrede op aarde voor mensen waar God welbehagen in heeft. U en jou en ons.

- mw. G. Voerman-van Haselen

Kerstochtend

25 december Kerstochtend 10.30 uur Kerst met de kinderen. H. Avondmaal